top of page

Wycinka drzew

Wycinamy drzewa niebezpieczne oraz rosnące w miejscach trudno dostępnych.

 

 

Prace z zakresu wycinki drzew prowadzimy na terenie całej Polski.

 

Wycinka drzew jest tematem znanym każdemu. Natomiast kiedy pojawia się problematyczne drzewo, okazuje się, że nie każdy potrafi je usunąć.

Co znaczy problematyczne drzewo? Jest to roślina rosnąca często zbyt blisko infrastruktury, a jej wielkość i ciągła penetracja terenu doprowadza do niszczenia otaczających ją budynków, linii energetycznych czy rozsadzanie fundamentów systemem korzeniowym.

Problematycznym drzewem często stają się drzewa, które niegdyś nas cieszyły, ale niestety, ze względu na wiek czy zmiany w gospodarce wodnej otoczenia, drzewo obumarło i zaczyna zagrażać otoczeniu spadającymi gałęziami czy konarami. 

Do drzew problematycznych należą również drzewa, które niegdyś zostały drastycznie obcięte, a w reakcji na to wypuściły sporo pędów regeneracyjnych, które po czasie nieprzycinania urosły do sporych rozmiarów i ze względu na swoją masę zaczynają się wyłamywać. Takie drzewo bardzo często ma zmurszałe korzenie i wypróchniały pień. 

 

Drzewa usuwamy przy użyciu technik dostępu linowego (często mylnie nazywanymi - metodami alpinistycznymi), a także, jeżeli zachodzi taka potrzeba, usuwamy drzewo przy użyciu podnośnika koszowego lub dźwigu. 

Po całej operacji, jeżeli klient wybierze taką opcję, sprzątamy cały pozyskany materiał.

Każde drzewo jest inne. W związku z tym, aby je wycenić, potrzebujemy przynajmniej kilku zdjęć z różnych stron drzewa i jego otoczenia. Możemy też przyjechać i osobiście wycenić takie drzewo (max. 30 km od Kluczborka). Przeprowadzamy prace na terenie całej Polski, natomiast darmowe wyceny po wizji terenowej wykonujemy tylko w pobliżu naszej siedziby.

Nasza firma posiada niezbędne dokumenty i specjalistów do wykonywania usług na terenach wpisanych do rejestru zabytków oraz na pomnikach przyrody.
Prowadzimy nadzory na terenach objętych opieką konserwatora zabytków. Nadzorujemy prace z zakresu: projektowania, pielęgnacji drzew, instalacji wiązań, prac z zakresu weteranizacji drzew cennych, wycinki drzew.

 

Nieważne z jakiej części Polski jesteś, chętnie pomożemy Ci z wycinką każdego drzewa!

Jeśli dla nas będzie to za daleko, polecimy firmę współpracującą z nami w danym regionie.

Napisz do nas lub zadzwoń: Kontakt

bottom of page